feltámadás | Önmegvalósítás.hu

feltámadás

Közeleg a Húsvét ünnepe, ezért ideje elgondolkodnunk azon, hogy vajon mit is ünnepelünk majd és hogyan?
Húsvét a keresztények számára Jézus feltámadásának ünnepe, a zsidók pedig ekkor emlékeznek az Egyiptomból való megmenekülésükre. A pészah szó jelentése "kikerülés", Jézus kapcsán pedig a megszabadulásra, feltámadásra gondoljunk, amikor meg akarjuk érteni ennek az ünnepnek a jelentését. Mindegyik elnevezés és a mögöttük álló történetek is a halál elkerüléséről szólnak, Jézus esetében pedig ez egy spirituális felemelkedéssel is együtt járt.

A karácsonyi készülődés közepette érdemes elgondolkodnunk azon, hogy vajon mit is jelent a Karácsony, mit ünnepelünk ilyenkor?
Habár kisgyerekkorunk óta azt halljuk, hogy Karácsony a szeretet ünnepe és ekkor született Jézus, azonban ez nem így van.

Jézus születését még a korai keresztények sem tudták pontosan, sokáig január 6.-án ünnepelték azt. Majd 325-ben az egyházfők úgy döntöttek egy zsinaton, hogy tegyék át az ünnepet a konkurens római vallás Mithrász-ünnepére, így segítve a kereszténység állam vallássá válását.

De akkor mit ünnepelünk december 25-én?

Mithrász-ünnepén (Ő a felkelő nap istene), a téli napforduló után pár nappal ünnepeljük a fény születését a sötétségből.

A liturgia, ahogyan a sírig eljut, az én szempontomból, most nem annyira lényeges. Nem az a gondom, hogy hogyan jut el a test a sírig.

A gondom az, hogy miként támad fel?
Fel kell tenni a kérdést, hogy mi a meghalás folyamata, és abból a folyamatból, vissza lehet-e fordulni a mi anyagi világunkban?

Ki volt Jézus? Isten fia vagy egy nagy képességű tanító?

Valóban megválthatta a bűneinket? Hogyan?

Feltámadt és tovább tanított, vagy ez csak egy kitalált történet?

Tartalom átvétel